Tyle się działo! Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
 
   
 
 
Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. 


Takimi słowami rozpoczął przemówienie Jurek Baldy (kl. IIbG), który w imieniu uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum pożegnał tegorocznych trzecioklasistów. Uroczystość zapewne pozostanie na długo w pamięci każdego gimnazjalisty opuszczającego mury naszej szkoły i rozpoczynającego nowy etap w życiu.  Dziękujemy za trzy lata wspólnej pracy i życzymy pomyślności.

 

Trzecioklasistów żegnaliśmy 25.06.2015, a już następnego dnia Dyrektor szkoły Mariusz Kaczmarski ogłosił zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Podczas akademii, która odbyła się w dwóch odsłonach (dla klas gimnazjalnych i licealnych), wręczono świadectwa i dyplomy gimnazjalistom i licealistom osiągającym najlepsze wyniki w nauce. Galę uświetniła mowa skierowana do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Dyrektor dziękował za pracę, która zaowocowała licznymi sukcesami. Podkreślił, że nasze gimnazjum otrzymało tytuł najbardziej usportowionej szkoły. Wymienił osiągnięcia przedmiotowe i sportowe oraz gratulował osobom, które się do nich przyczyniły. Zwrócił też uwagę na kwestię bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.Przed rozpoczęciem części oficjalnej został wystawiony znakomity spektakl pt. „Blee”, który wyreżyserowała Katarzyna Juranek-Mazurczak. Młodzi aktorzy: Michał Baczyński, Natalia Duda, Oskar Kwacz, Aleksandra Radzioch, Dominika Wojtal i Anna Zalwert zachwycili publiczność.  Zachwyt wzbudziła nie tylko gra aktorska, ale również scenografia. Podobać się mogły też kostiumy. Najważniejsze jest jednak to, że u progu wakacji pokazano oglądającym, że nie można tracić nadziei i warto realizować marzenia. Młodzież po raz kolejny przekonała się, że każdy człowiek skrywa w sobie wartości, dzięki którym jego życie może być piękne.


Dwa dni wcześniej przedstawienie oglądali również goście zaproszeni na powiatowe uroczystości zakończenia roku szkolnego, które odbyły się  w naszej szkole. Podczas gali z udziałem Starosty Kluczborskiego Piotra Pośpiecha poznaliśmy laureatów nagród i stypendiów przyznawanych za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Patrycja Grela, Kamil Sikora, Roksana Czuchwicka, Aleksandra Żywicka, Daria Gąszczak, Karolina Gajewska, Michał Panek, Iwo Zachariasiewicz oraz Joanna Zaklińska, która swoją grą na akordeonie, jak czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kluczborku,  upiększała uroczystość. Ponadto w kategorii Promocja Powiatu Kluczborskiego wyróżnione zostały nasze siatkarki szkolące się pod czujnym okiem Piotra Głodzińskiego:

Melania Stanossek, Monika Głodzińska, Oliwia Pacholak, Agnieszka Pochłód, Agata Tomaszczyk, Ewa Kopik, Joanna Boduch, Laura Łuszczyńska, Ewa Synawa, Emanuela Kołodziej, Weronika Kitajewska, Ewelina Protaś.


Imprezie towarzyszyło wręczenie nagród uczestnikom konkursu na najpiękniejszą sentencję, który był zorganizowany przez ZSO we współpracy z oddziałem opolskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i odbywał się równolegle z konkursem Lady D, o czym pisaliśmy w grudniu i marcu. Podziękowania i upominki wręczyli obecni na uroczystości Janina Okrągły Poseł na Sejm RP, Joanna Niedźwiedź dyrektor PFRON (oddział opolski) i Dariusz Mazurczak zastępca dyrektora OCRG. Nagrodzonych zostało 26 autorów złotych myśli: Kamil Sikora, Kajetan Białek, Sabina Krupa, Anna Zalwert, Marysia Madziała, Ewelina Zlotowicz, Kinga Mamzer, Monika Głodzińska, Daria Baran, Mateusz Maciołek, Mateusz Krupa, Daniel Litner, Gabriela Fyk, Monika Krupa, Karolina Ramus, Wiktoria Mazepa, Zuzanna Trościanka, Aleksandra Noga, Weronika Cygan, Julia Cytlau, Katarzyna Łopatka, Ewa Stober, Wanda Pawnuk, Dominika Dąbrowska, Agata Urgacz, Filip Derda. Warto wspomnieć, że kilka miesięcy wcześniej kapituła konkursu Lady D. wyróżniła trzy sentencje autorstwa naszych uczennic: Wiktorii Kast, Emilii Kędzi i Izabeli Marek, a  laureatki uczestniczyły w gali podsumowującej konkurs i otrzymały podziękowania oraz nagrody z  rąk organizatorów.

 

Jak widać, zakończenie roku szkolnego przebiegało w naszej szkole etapami. W kwietniu żegnaliśmy maturzystów, którzy świetnie spisali się na tegorocznym egzaminie maturalnym (GRATULACJE!!!). W środę (24.06.2015 r.) w auli wręczono stypendia i nagrody. W czwartek (25.06.2015 r.) z łezką w oku powiedzieliśmy: „Do widzenia” trzecioklasistom, którzy także swym sukcesem egzaminacyjnym przynieśli chlubę naszej szkole (GRATULACJE!!!). W piątek (26.06.2015 r.) rok szkolny 2014/2015 przeszedł do historii.

O wydarzeniach, które odbyły się od września 2014 do czerwca 2015 r., można przeczytać m.in. w zakładce ŻYCIE SZKOŁY.

 

Autor: Izabela Fiedorowicz


 
Informacje o wydarzeniach są dostępne na stronach:   
https://www.facebook.com/pg1kluczbork?fref= 
oraz   
 http://www.powiatkluczborski.pl/aktualnosci/najlepsi2015_uczniowie.htm

 

Zdjęcia wkrótce.
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS