Zauroczeni Pragą
 
   
 
 
W dniach 8 - 10. 06. 2015 r. uczniowie sześciu klas (Ia L, Ib L, Ie L,  IIb L, IIc L, IId L) pod opieką P. Ewy Kochalskiej- Wróbel, P. Izabeli Fiedorowicz, a także P. Magdaleny Jokiel wyjechali na trzydniową wycieczkę do stolicy Czech. W trakcie drogi do Pragi zatrzymaliśmy się w Skalnym Mieście. Spacerowaliśmy i wspinaliśmy się po górach, które urzekły nas swoimi pięknymi kształtami. Górskie formy wzbudzały zachwyt oraz pobudzały naszą wyobraźnię. Patrząc na skały, widzieliśmy np. stado słoni, lwa, zakochaną parę. Swoim urokiem zachwyciło nas również jezioro z krystalicznie czystą wodą. W następnych dniach zwiedzaliśmy Pragę. Przewodniczka oprowadziła nas po Hradczanach. Mieliśmy okazję zobaczyć najsłynniejszy symbol miasta, czyli Most Karola, gotycką katedrę św. Wita, zamek królewski, a także Złotą Uliczkę, przy której znajduje się mieszkanie słynnego pisarza Franza Kafki. Na Starym Mieście mogliśmy podziwiać przepiękne barokowe kamienice oraz ratusz z ruchomym zegarem astronomicznym. W ostatnim dniu naszego pobytu zwiedzaliśmy Nowe Miasto. Byliśmy na  placu św. Wacława, gdzie znajduje się rzeźba przedstawiająca jego postać. Mogliśmy z tego miejsca podziwiać zjawiskowy, zbudowany w stylu neorenesansowym Teatr Narodowy. Każdy mógł przespacerować się po uliczkach Pragi, aby zachwycić się po raz ostatni urokiem stolicy. Trzy dni wycieczki były znakomitym czasem, w ciągu którego mieliśmy okazję poznać urokliwe, zapierające dech w piersiach miasto.

Dzięki opowieściom Pani przewodnik poznaliśmy historię, tradycję, a także kulturę innego państwa. Jest to miejsce, do którego z pewnością z chęcią chce się powracać.


Autor: Katarzyna Biczysko


 „Wycieczkę do Pragi uważam za udaną. Przez dwa dni poznałam najważniejsze miejsca miasta oraz jego historię. Jako miasto Praga mnie zauroczyła. Bardzo podobało mi się umiejętne wkomponowanie zabytków w nowoczesną urbanizację. Szkoda, że wycieczka trwała tak krótko, ale mam nadzieję, że tam wrócę, gdyż dotknęłam symbolicznego miejsca na Moście Karola, co gwarantuje ponowny przyjazd do tego urokliwego miasta.”

 

JULIA WODARA, KL. IIC L


 

„Tę trzydniową wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Dzięki możliwości zobaczenia na własne oczy wielu zabytkowych budowli i poznaniu bogatej historii tego miasta doszedłem do wniosku, że Praga jest miejscem, które każdy powinien zobaczyć choć raz w życiu. Za warte odwiedzenia uważamy także Skalne Miasto w Adrspach, które obraliśmy za cel w pierwszym dniu wycieczki. Pomimo czasochłonnej i wyczerpującej wędrówki, jaką odbyliśmy, jednogłośnie stwierdzamy, że było warto, ponieważ oprócz poszerzenia wiedzy na temat Czech, zintegrowaliśmy się ze sobą. Liczymy na to, że kolejna wycieczka będzie równie dobra lub nawet lepsza od tej.”

 

ADRIAN KUBACZKOWSKI, KL. IAFoto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS