Byliśmy na Festiwalu Filmoteki Szkolnej
 
   
 
 

W dniach 11-12 czerwca grupa trzech uczniów naszej szkoły (uczestnicy spotkań DKF-u z liceum i gimnazjum) wraz z  Iwoną Baldy uczestniczyła w VI Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Przedsięwzięcie to organizowane jest corocznie przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. Uczestnicy projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! mają okazję zaprezentować swoje działania rówieśnikom. Nasza szkoła w ramach tego projektu realizowała spotkania Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbywały się w co drugi czwartek miesiąca.

W pierwszy dzień do popołudnia odbywały się warsztaty integracyjne, a po obiedzie przejechaliśmy do kina Muranów, gdzie obejrzeliśmy film Pawła Ferdka pt. „Przywódcy”. Po seansie uczestniczyliśmy w debacie prowadzonej przez krytyków filmowych Kaję Klimek i Błażeja Hrapkowicza. W drugim dniu festiwalu w Warszawskiej Szkole Filmowej otworzyło się World Cafe, gdzie mieliśmy możliwość spotkania i rozmowy z filmowcami o ich pasjach, inspiracjach. Byli to aktorzy, operatorzy, krytycy, reżyserzy i specjaliści od animacji poklatkowej. Uczestniczyliśmy także w pokazach filmów uczniowskich nadesłanych na konkurs „Nakręć się”. Po projekcji owych filmów wykładowca Szkoły Wajdy wskazywał mocne i słabe strony projektów oraz dawał bezcenne wskazówki na przyszłość.

Niezwykłym doświadczeniem była też możliwość porozmawiania z rówieśnikami o naszych preferencjach i gustach filmowych. Poprzez dzielenie wspólnej pasji nie odczuwało się tego, że widzimy się po raz pierwszy.

Autor: Daria Gąszczak

Więcej:
 
http://pisf.pl/aktualnosci/wiadomosci/festiwal-filmoteki-szkolnej-po-raz-szosty

http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/jak-wygladal-festiwal-filmoteki-szkolnej

 


Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS