Erasmus +
 
   
 
 
Możliwość wzięcia udziału w zagranicznych szkoleniach w ramach projektu Erasmus + jest dla nauczycieli szansą na poznanie i rozwijanie nowych metod nauczania i zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w pracy dydaktycznej.

Dla mnie wyjazd do pięknego miasta Lindau, położonego na wyspie Jeziora Bodeńskiego u podnóża Alp, gdzie stykają się granice Szwajcarii , Austrii i Niemiec, był nie tylko okazją,  by odświeżyć moją znajomość języka niemieckiego ale również , by poznać nowe trendy w metodyce jego nauczania.

Szczególnie zainteresowała mnie możliwość nauczania języka obcego za pomocą platformy internetowej bez wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodne i obniża koszty kształcenia.Platforma pozwala na dopasowanie czasu, w którym odbywa się lekcja do   możliwości uczestników oraz pozwala na powtórzenie  lekcji czy jej fragmentu w celu utrwalenia treści.

Ponieważ w grupie byli nauczyciele z różnych państw, mieliśmy okazję nawiązać nowe kontakty oraz porównać  systemy oświaty  w poszczególnych krajach. Po licznych dyskusjach z pedagogami z Włoch, Szwecji, Hiszpanii i Niemiec można stwierdzić, że poziom nauczania w polskich szkołach nie odbiega od poziomu innych szkół europejskich. Jeśli chodzi o używanie nowoczesnego sprzętu multimedialnego,aplikacji,nowoczesnego oprogramowania i dzienników elektronicznych,jesteśmy liderami w Europie.


Autor:
Rita Nowak

 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS