Filmoznawcze zakończenie roku
 
   
 
 
W środę 12 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty filmoznawcze pt. "Fotografia to... czy już kino?", które prowadziła Wędrująca Filmoznawczyni Dobromiła Deluga.

Uczestnicy mieli okazję pracować z fotosami filmowymi, przy których prowadząca szczególną uwagę zwracała na perspektywę, światłocień, klucz i barwę. Uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób reżyserzy nasuwają nam pewne myśli poprzez sposób kręcenia, np. sugerują, że bohater jest zły. Okazało się, że znajomość języka filmowego znacznie pomaga w interpretacji.

W drugiej części zajęć uczestniczy mogli sami, używając własnej wyobraźni i aparatów w telefonach, zrobić zdjęcia do określonych tematów, pamiętając o technikach wprowadzonych na warsztatach. Uczniowie świetnie się bawili, ich dzieła zaskakiwały.

Wszystkie zajęcia w Pracowni Filmoteki Szkolnej różnią się od siebie - inni prowadzący jak i tematy. Jednak każde mają w sobie coś wyjątkowego, coś, czym zaskakują i zachęcają do sprawdzenia, co może wydarzyć się następnym razem. Pasja ludzi, z którymi się tam spotykamy, przyciąga, a czas spędzony na warsztatach na pewno zaprocentuje w przyszłości. Zaraz po wyjściu patrzymy na rzeczywistość pod innym kątem. Poszerzamy horyzonty - a to jest przecież główny cel edukacji.

Autor: Julia Gad
Zdjęcia: Julia Dajczak

Zajęcia zorganizowała Iwona Baldy jako Liderka Filmoteki Szkolnej w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS