Matematyczne sukcesy
 
   
 
 
Uczniowie naszego LO z powodzeniem rywalizują z rówieśnikami z innych części województwa w matematycznych konkursach.

W tegorocznej LI Małej Olimpiadzie Matematycznej reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paweł Cirko, Sebastian Kulessa, Mariia Hnatiuk, Jakub Woźny, Michał Hiczkiewicz i Ivanna Kozachenko zajęła wysokie V miejsce w województwie (na 22 drużyny biorące udział w zawodach). W klasyfikacji indywidualnej – Paweł Cirko (w kat. klas I) oraz Jakub Woźny (w kat. klas III) zajęli III miejsca (w każdej kategorii brało udział ponad 30 uczniów z całej Opolszczyzny). 

W ostatnim czasie odbyła się kolejna (już XIX) edycja organizowanego w naszej szkole Kluczborskiego Konkursu Matematycznego. Również i w tym roku nasi uczniowie odnieśli w nim znaczące sukcesy. I tak: w zakresie rozszerzonym w kategorii klas I pierwsze trzy miejsca zajęli  Paweł Cirko, Mariia Hantiuk i Sebastian Kulessa. W kategorii klas II zwyciężyła Anastasiya Zalataya, a w kl. III  – wygrał Michał Hiczkiewicz, a Sonia Peikert zajęła III miejsce. W zakresie podstawowym w kat. klas II najlepsza okazała się Katsiaryna Palitsyna, a II miejsce zajęła Karolina Lepsy. Prócz tego wyróżnienia w konkursie otrzymali: Damian Dyla (kl. III zakres rozszerzony) oraz Lilia Andriichuk i Iga Bielska (kl. I zakres podstawowy).

Opiekunami wymienionych uczniów byli: Ewa Kochalska-Wróbel, Dominika Mazurek, Monika Rewienko, Jarosław Cirko i Piotr Pawlikowski.


Autor:
Piotr Pawlikowski

 

 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS