Szlachetna Paczka. W tym roku XIV edycja, a my dopiero się rozkręcamy
 
   
 
 
Tak jak w poprzednich latach, również i w tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji ‘’Szlachetna Paczka’’, której celem jest bezpośrednia pomoc rodzinom (i nie tylko) w potrzebie. Angażując się w projekt, chcemy pokazać, że dla nas ważny jest każdy człowiek. ‘’Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: Wierzymy w Ciebie! Jesteś dla nas ważny! Jesteś w stanie podjąć wyzwanie!’’


Już od początku roku szkolnego czekaliśmy na ten wspaniały moment, aby kolejny raz móc kogoś uszczęśliwić. Krótko mówiąc, od razu zabraliśmy się do pracy. Wybraliśmy osoby, rodzinę, której tego roku postanowiliśmy pomóc. Ogłosiliśmy w szkole zbiórkę żywności, środków czystości lub/i wsparcie finansowe, za które zakupiliśmy odzież oraz potrzebne artykuły. Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony uczniów. Klasy sprawnie i bardzo chętnie się zorganizowały i już wkrótce pomieszczenie przygotowane na wielkie pakowanie wręcz pękało w szwach od prezentów. Potem wystarczyło tylko posegregować i spakować wszystkie podarki, które przynieśli uczniowie oraz te przez nas zakupione.


Takim oto sposobem nasze stuprocentowe zaangażowanie i ogromne chęci doprowadziły do upragnionego celu.
Jedenaście kartonów dość sporych rozmiarów oraz pięknie zapakowanych ze wspaniałą zawartością daną prosto z serca (i to nie jednego) powędrowało do rodziny z Kluczborka.


Aby poczuć się w pełni spełnionym, rozkręciliśmy się trochę i zebraliśmy słodycze oraz żywność na paczki, które trafiły do Kluczborskiego Towarzystwa Pomocy Sprawnym Inaczej ‘’Muminki’’.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za pomoc w zorganizowaniu akcji w szkole przede wszystkim opiekunce Samorządu Uczniowskiego - Pani Katarzynie Rakoczy oraz klasom, które gorliwie się w nią  zaangażowały:

klasy licealne:
IA, IC, IE,

IIA, IIB, IIC, IID, IIF,

IIIA, IIIC, IIID, IIIE;

klasy gimnazjalne:
IC, ID,

IIB, IIC,

IIIA, IIIC, IIID, IIIE.

Jeszcze raz dziękujemy za wszystko!


"Kiedy serce jest szlachetne,  dobroć i miłość malują się serdecznym uśmiechem na twarzy.’’


Autor: Katarzyna Dominik

 

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS