Wycieczka do Świerku i Warszawy
 
   
 
 

Na początku listopada uczniowie drugich i trzecich klas licealnych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Świerku i Warszawy. W poniedziałek (3 listopada bieżącego roku) w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku młodzież wysłuchała dwóch wykładów. Uczestnicy poznali zasady działania, konstrukcję oraz zastosowanie reaktorów badawczych. Wzięli też udział w spotkaniu na temat zastosowania fizyki jądrowej w medycynie

Zwiedzanie stolicy przebiegało miło i spontanicznie. W pierwszej odsłonie z interesującym przewodnikiem była Warszawa by night. Nocowaliśmy w dobrym hotelu Aramis na Mokotowie. Natomiast następnego dnia miasto było podziwiane z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki zaraz po wykładzie o kolorach nieba wygłoszonym przez dr Stanisława Bajtlika w placówce Polskiej Akademii Nauk - Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika. Ostatnią dawkę nauki uczniowie przyjęli w Centrum Nauki Kopernik. 

Cel wyjazdu został osiągnięty. Młodzież zetknęła się z ludźmi nauki, specjalistycznymi laboratoriami, obserwowała związek nauk ścisłych z medycyną i przemysłem.


Autor: Krystyna Kosek

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS