Literacko-filmowa Alicja
 
   
 
 
 Literackie podróże

 

Wielki wpływ na to, jacy jesteśmy, mają ludzie, których spotykamy w życiu, także ci spotkani dzięki literaturze. Poznania bohaterów literackich stworzonych przez Edwarda Stachurę podjęła się Alicja Kowalczyk z III b. Swoje refleksje na ich temat zawarła w eseju ,, Na drodze do siebie”. Jury doceniło jej przemyślenia, a w recenzji zwróciło uwagę, że ,,Główna idea pracy zawiera się w przedstawieniu reakcji bohaterów tej twórczości na kwestie związane z przemijaniem i śmiercią człowieka”.

 

 

Alicja zajęła III miejsce w XVII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ 2020 ,,Na drodze do siebie. Podróże z bohaterami Stachury” i tym samym powtórzyła swój sukces z zeszłego roku. 

 

 

Filmowa próba

 

Alicja Kowalczyk wzięła udział w MŁODZIEŻOWYM FESTIWALU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH „DYSTANS”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy próbują swoich sił w tworzeniu etiud filmowych. Festiwal dawał możliwość wyrażenia swojego zdania na temat dystansowania społecznego za pomocą stworzonego przez siebie max. 15-minutowego filmu.

 

 

Film Ali dostał się do ścisłego finału wraz z innymi ośmioma najlepszymi filmami wybranymi przez Komisję Kwalifikacyjną, w skład której wchodzili: Błażej Hrapkowicz (krytyk filmowy), Anna Pawluczuk (reżyserka) i Adam Guziński (reżyser, scenarzysta). Wszystkie finałowe filmy wyróżniały się oryginalnym podejściem do tematu Festiwalu, dbałością o detale, dopracowaniem technicznym i walorami estetycznymi.

 

 

Gala Finałowa Festiwalu, która miała odbyć się w Łomży lub online niestety nie odbyła się w grudniu 2020. W jej trakcie miały odbyć się warsztaty filmowe i dziennikarskie prowadzone przez Annę Pawluczuk i Błażeja Hrapkowicza, pokaz filmów, które dostały się do Finału Festiwalu oraz spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim i projekcja jego filmu „Wspomnienie lata”. Możliwe że uda się zorganizować to wydarzenie w 2021 roku, więc wtedy Ala zostanie zaproszona do udziału w nim.

 

 

GRATULUJEMY NASZEJ UCZENNICY SUKCESÓW!

 

 
Autorki: Małgorzata Żmuda, Iwona Baldy
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS