Juvenes Translatores 2020
 
   
 
 
26 listopada 2020 roku odbył się konkurs tłumaczeniowy organizowany przez przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych w Komisji Europejskiej o nazwie Juvenes Translatores. W tym konkursie wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły- Hanna Dąbrowska, Patrycja Drespa, Agata Misiak z klasy 2C, Jakub Skraba z 2D oraz Sandra Urbanowicz z 3EUczestnicy mieli możliwość wybrania języków, między którymi będą tłumaczyć tekst. Dominowała opcja angielski na polski, ale było też tłumaczenie z włoskiego na niemiecki. Po raz kolejny powiało wielkim światem w naszej szkole. 

O godzinie dziesiątej chwycili klawiaturę w dłoń i rozpoczęli tłumaczenie tekstu. Wszyscy w wyznaczonym czasie ukończyli zadanie. „Teksty były interesujące, momentami skomplikowane i trudne do przetłumaczenia, ale wszyscy poradziliśmy sobie z nimi”, zauważyła Agata Misiak.


„Konkurs 
Juvenes Translatores uważam za ciekawy pomysł, by zaszczepić u młodych ludzi ciekawość, chęć rozwijania się w kierunku tłumaczeniowym. Jest to bez wątpienia przydatne doświadczenie, którym mogę się pochwalić innym. Tekst był interesujący, nie za trudny, nie za łatwy. Bez wątpienia poszerzył zasób mojego słownictwa”, powiedział po konkursie Jakub SkrabaWyniki konkursu będą znane pod koniec lutego 2021.

Autorzy: Agata Misiak, Jakub Skraba
 
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS