Czym jest krytyka filmowa?
 
   
 
 
Choć mogłoby się wydawać, że warsztaty pozalekcyjne nie są zachęcającą formą spędzania wolnego czasu, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że to nieprawda. 20 listopada wzięli udział w zdalnych warsztatach organizowanych przez  Liderkę Filmoteki Szkolnej Iwonę Baldy oraz Pracownię Filmoteki Szkolnej online. 

Wraz z prowadzącą  Patrycją Muchą uczestnicy spotkania przeszli przez świat krytyki filmowej, obalając mity o tworzeniu recenzji oraz dowiedzieli się o tym, jak powinna wyglądać ta idealna. Na koniec sami sięgnęli po długopisy i spróbowali swoich sił w jej pisaniu! Uczestnicy nauczyli się także, że krytyka może stać się formą literatury, wystarczy tchnąć w nią swój niepowtarzalny styl i subiektywizm, który, jak podkreślała prowadząca, jest w niej niezbędny. Towarzyszący podczas zajęć film Marcela Łozińskiego pt. „Egzamin dojrzałości" stał się tematem powstałych recenzji, równocześnie rzucając całkiem inne spojrzenie na gatunek, jakim jest dokument. Od tej pory na pewno każdy uczeń będzie sięgał po niego z wielką ciekawością i chęcią jego analizy. 


Nie sposób opisać wszystkich interesujących anegdot i barwnych dyskusji, które miały miejsce podczas tego niezwykłego spotkania. Dla wszystkich uczestników było ono na pewno pouczającą, ale także niezwykle inspirującą lekcją, którą zapamiętają na długo. 


Kto wie, może to właśnie wśród nich kryją się przyszli krytycy filmowi?


Autorka: Aleksandra Bielska
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS