Podsumowanie projektu '' Uczę się, więc jestem ''
 
   
 
 
W dniu 1 lipca 2020 r. odbyło się podsumowanie dwuletnich działań w projekcie „Uczę się, wiec jestem – Kompleksowe wsparcie rozwoju uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kluczborku”, którego beneficjentem jest Powiat Kluczborski. W spotkaniu ewaluacyjnym uczestniczyli: Marszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek, Starosta Kluczborski Mirosław Birecki, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Maciej Kalski oraz Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Monika Jurek.

Projekt o wartości prawie 500 tys. jest 
współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Zaplanowane działania w projekcie obejmowały m.in. dodatkowe zajęcia dla uczniów uzdolnionych z matematyki, biologii, chemii i fizyki, kurs z programowania,  egzamin certyfikujący umiejętności z programowania, kurs języka angielskiego technicznego, udział w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim, wycieczki edukacyjne do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz do Parku Technologicznego we Wrocławiu. Uczniowie kierunków humanistycznych skorzystali z możliwości kształtowania kompetencji społecznych w szkole liderów EuroWeek, a uczniowie wymagający indywidualnego wsparcia w nauce mogli uzupełniać wiedzę na dodatkowych zajęciach wspierających.

Szczególnie ważnym elementem projektu była możliwość doposażenia pracowni szkolnych. Do sali komputerowej zakupiono 30 laptopów, a pracownia biologiczna, chemiczna, fizyczna i matematyczna zostały wyposażone w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń, obserwacji i pracy metodą eksperymentu.

Poniżej filmik- podsumowanie działań w projekcie:

https://youtu.be/HGyRpLKpo2Y


Autor:
Krystyna Błażewska
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS