Klasyk na miarę poprzedników
 
   
 
 
Chociaż można stwierdzić, że pandemia ogranicza działalność twórczą, to jednak konkursy literackie nadal odbywają się i przyciągają uwagę wielu osób.

Niedawno został ogłoszony konkurs  pt. „Człowiek naturze czy natura człowiekowi” adresowany do uczniów szkół średnich interesujących się szeroko pojętymi zagadnieniami związanymi z naturą oraz człowiekiem w antyku i w świecie współczesnym. Najwięcej pracy trzeba było włożyć w odpowiednie odczytanie założeń, wymagań związanych z autorskim tekstem, którego treść miała być związana z epoką i tytułową naturą. Wiadomo było, że oceniana będzie pomysłowość i kreatywność autora w zakresie doboru motywu antycznego oraz formy i środków wyrazu. Można było wysłać prozę lub wiersz.

Konkurs był organizowany przez członków Studenckiego Koła Młodych Klasyków Uniwersytetu Śląskiego i okazał się ciekawym doświadczeniem, które na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników - nie tylko ze względu na nowe okoliczności organizacji, ale również na interesujący temat. Filozofia jest niezwykle ważną częścią naszego życia, a takie konkursy tylko pokazują jej wartość oraz potrzebę dalszego rozwoju.

Jedną z uczestniczek opisanego konkursu była Aleksandra Bielska. Zmierzyła się ona  z trudnym zadaniem i … została wyróżniona za nadesłany wiersz, którego fragment (aby zaciekawić, a  nie odkryć wszystkiego) publikujemy.

Autorki: Iwona Baldy, Aleksandra Bielska

 

 

Ominęły mnie kwiaty

Ominęły mnie kwiaty, ich początek i koniec


Ominęły mnie wschody i zachody Słońca


Ominęły mnie słowa, na które czekałam


czekałam


a one odeszły jak zimowy mróz i letnia bryza


Ominęły mnie uczucia, które pewnie bym gdzieś spotkała


ale nie tutaj


nie w jaskini lwa


tu nie ma tego, czego szukam


Ominęły mnie niezadane wcześniej pytania


nieudzielone odpowiedzi


niedające spać myśli


i wyrzuty sumienia [...]

Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS