Trudna sztuka czytania ikonografii-tym razem o rzeźbie
 
   
 
 
5 maja uczniowie klas pierwszych, którzy uczęszczają na lekcje rozszerzonego języka polskiego, pod czujnym okiem p. Iwony Baldy, wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. Choć może się wydawać, że domowa izolacja tworzy pewne ograniczenia, oni z łatwością pokazali, że wszystko jest możliwe do zrealizowania, nawet lekcja muzealna. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. Rzeźba jako tekst ikoniczny przeprowadzonych przez edukatorkę warszawskiego Muzeum Narodowego Ritę Twardziak.

Na warsztatach dowiedzieli się wiele o analizie i interpretacji rzeźby, a także poćwiczyli swoje umiejętności na warszawskich eksponatach, m.in. rzeźbie Alfreda Wiśniewskiego pt. Granica pokoju.


Forma internetowych zajęć była nowym i zarówno bardzo ciekawym wydarzeniem. Uczniowie byli zadowoleni z warsztatów, a nawet  zadeklarowali chęć ponownego "odwiedzenia" muzeum.


I chociaż nic nie zrekompensuje w pełni prawdziwego kontaktu z kulturą, to, sądząc po refleksjach młodzieży, ten sposób uczestniczenia w niej, jest jego jak najbardziej trafną alternatywą.


Autor:
Aleksandra Bielska
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS