Dni Otwarte
 
   
 
 
Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze liceum cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bogata oferta edukacyjna i wspaniała atmosfera I LO w Kluczborku przyciąga licznych uczniów, chcących rozpocząć w nim swoją przygodę. Mogliśmy to świetnie zauważyć podczas Dni Otwartych, które odbyły się 4 i 5 marca. W tym roku nasza szkoła zaprezentowała swój szeroki wachlarz kształcenia w formie warsztatów przedmiotowych prowadzonych przez nauczycieli i uczniów.

Po uroczystym przywitaniu ósmoklasistów przez panią dyrektor Krystynę Błażewską i pana wicedyrektora Jarosława Cirko oraz krótkim przedstawieniu oferty naszego liceum, uczniowie udali się na warsztaty.

Pierwszym przystankiem okazało się laboratorium chemiczne, w którym, pod czujnym okiem pani Katarzyny Rakoczy i pani Bożeny Kośmidek-Dzięgiel odbywały się warsztaty robienia maści i kremów. Uczniowie uzbrojeni w fartuchy i probówki, próbowali swoich sił w tworzeniu prostych kosmetyków. Było to dla nich na pewno nowe i bardzo interesujące doświadczenie.

Drugim warsztatem, który zaciekawił grono osób, był warsztat języka angielskiego prowadzony przez panią Agatę Murzyńską i panią Joannę Górecką. Ósmoklasiści mogli na nim zmierzyć się z wymową popularnych tounge twisters - czyli łamańców językowych oraz rozwiązać "Micek Quiz". A wszystko odbyło się w języku angielskim!

Ponieważ w naszej szkole trwał tydzień zdrowego odżywiania, nie zabrakło warsztatów związanych z prawidłowym stylem życia. Pani Ewa Stefaniuk oraz pani Dorota Komarnicka przedstawiły naszym gościom prezentację tematyczną, poczęstowały ich zdrowymi przekąskami, a na koniec zatańczyły z nimi belgijkę - w końcu ruch to zdrowie!

Na następnych dwóch warsztatach prowadzonych przez pana Arkadiusza Sarnickiego i pana Andrzeja Bugajaka, ósmoklasiści dowiedzieli się wiele na temat przedmiotu, jakim jest Medical Englisch. Nie zabrakło gier i zabaw związanych z medycznym słownictwem.

Każdy znalazł u nas coś dla siebie, nawet fani informatyki i programowania. Nasi uczniowie wraz z panem Dariuszem Kowalikiem, panią Moniką Rewienko i panem Romanem Lewandowskim pokazali jak napisać program w systemie Arduino.

Oprócz bogatej oferty języka angielskiego, pojawił się również warsztat języka niemieckiego, zorganizowany przez panią Alinę Pawlikowską i jej uczniów. Nasi goście mieli okazję wziąć udział w niemieckich potyczkach słownych.

Po zakończonych warsztatach, ósmoklasiści mogli pozować na naszej ściance fotograficznej.

Czas spędzony na naszych Dniach Otwartych trudno nazwać zmarnowanym, co potwierdzały jednoznacznie uśmiechy wychodzących ósmoklasistów. Mamy nadzieję, że wiele tych twarzy zobaczymy we wrześniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w organizację Dni Otwartych oraz promocję naszego liceum. To właśnie dzięki takim ludziom możemy spokojnie stwierdzić, że nasza szkoła ma nie tylko wspaniałą, tradycję, ale także zdolną i zawsze gotową do działania społeczność.

Autor: Aleksandra Bielska, I E
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS