Poszerzamy horyzonty...
 
   
 
 
Jest jedna międzyoddziałowa grupa uczniów klas pierwszych (po ósmej klasie), która rozszerza wiedzę i umiejętności z języka polskiego. Już na początku roku szkolnego postanowili wraz z nauczycielką Iwoną Baldy, że będę wyjeżdżać na różne wydarzenia kulturalne po swoich lekcjach, aby poszerzać horyzonty. W I semestrze tego roku udało im się to trzykrotnie, z czego są bardzo zadowoleni, a przecież wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

PAŹDZIERNIK
Zaczęliśmy od "Romea i Julii" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. To najkrótsza, a zarazem najpiękniejsza opisana historia miłosna w świecie. Ten romans wszech czasów został wyreżyserowany przez węgierskiego reżysera Attili Keresztesa i wystawiony na deskach opolskiego teatru z wykorzystaniem wszystkich możliwości technicznych tej sceny. Widzowie siedzieli w nietypowym miejscu - na scenie.

LISTOPAD
Pojechaliśmy do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na ostatnie w tym roku czytanie w ramach cyklu DRAMAT w AKCJI - projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to!

Tym razem aktorzy na warsztat wzięli tekst Elżbiety Chowaniec pt. "Malala, Dziewczyna z kulą w głowie". To przejmująca historia pakistańskiej dziewczyny, która w 2014 r. została najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Podziwialiśmy odwagę Malali, ale tak naprawdę nikt z nas nie chciałby nią być...

Czytanie wyreżyserował Konrad Dworakowski, a czytali: Karolina Gorzkowska, Aleksandra Mikołajczyk, Anna Wieczorek, Jakub Kowalczyk i Jakub Mieszała.

GRUDZIEŃ
W ostatni szkolny piątek grudnia byliśmy w Filharmonii Opolskiej na koncercie symfonicznym pt. "W Dzień Bożego Narodzenia". Już pierwsze takty uwertury Piotra Czajkowskiego, który stworzył muzykę do baletu "Dziadek do orzechów", przeniosły nas w innym, magiczny świat, w którym wszystko jest możliwe. Następnie pojawiła się ścieżka dźwiękowa z filmu "Kevin sam w domu", która zawiera tradycyjne piosenki świąteczne oraz utwory skomponowane przez Johna Williamsa.

Przed spotkaniem z muzyką wędrowaliśmy po opolskim rynku, który już nam mówił, że Święta tuż, tuż...

Autor: Iwona Baldy
Zdjęcia z próby czytanej: Grzegorz Gajos
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS