Filmowy mikołajkowy prezent
 
   
 
 
6 grudnia naszą szkołę odwiedził niesamowity gość - nie, nie święty Mikołaj, lecz pochodzący z Kluczborka świetny reżyser filmowy Leszek Dawid. Były to zdecydowanie niecodzienne zajęcia w Pracowni Filmoteki Szkolnej prowadzone nie przez filmoznawcę, lecz przez osobę tworząca filmy. I jeszcze jedno co nie zdarzyło się nigdy wcześniej - w spotkaniu uczestniczył również pies.

Uczniowie mieli okazję usłyszeć historię kariery twórcy "Jesteś Bogiem", poszerzyć swoją wiedzę o szczegóły z branży filmowej, dowiedzieć się, jakie cechy są najbardziej pożądane u przyszłych filmowców, a co więcej w ramach prezentu-niespodzianki usłyszeć kilka ciekawostek na temat jednego z projektów, który jest w trakcie realizacji (oczekiwany film "Broad Peak"). Spotkanie pozwoliło na spojrzenie na kinematografię z zupełnie innej perspektywy. Wszyscy zdali sobie sprawę z tego, ile wysiłku, czasu i zaangażowania kosztuje wyprodukowanie filmu - wszak to na reżyserze spoczywa największa odpowiedzialność za efekt. Leszek Dawid podkreślił też, że są osoby, których nie widzimy na ekranie, a są one znaczące dla sukcesu projektu, ponieważ bez nich całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe.

Spotkanie wywołało bardzo pozytywne reakcje wśród odbiorców, wszyscy byli zadowoleni. Wielu uczestników zadało pytania, aby dowiedzieć się czegoś na temat ich interesujący. Kto wie, może po tych zajęciach, niektórzy uczestnicy zainspirują się historią Leszka Dawida i zaczną pracę nad sobą, aby w przyszłości spróbować swoich sił.

Autor: Julia Gad
Zdjęcia: Julia Dajczak

Zajęcia zorganizowała Iwona Baldy jako Liderka Filmoteki Szkolnej w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS