Finał projektu EDUKO-Bardzo Młoda Kultura 2019-2021
 
   
 
 
Starania i intensywna praca uczniów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zakończyła się pięknym podsuwaniem na finałowym koncercie w dniu 25 października w kinie Bajka. Projekt MUZYKA JĘZYKIEM WSZECHŚWIATA był odpowiedzią na potrzeby naszej szkoły w postaci braku zajęć artystycznych w planie nauczania oraz braku oferty zajęć pozalekcyjnych tego rodzaju. Mamy obecnie 280 nowych uczniów, o których uzdolnieniach artystycznych niewiele wiemy. Przez projekt o charakterze muzycznym umożliwiliśmy młodzieży pokazanie swoich talentów, stworzyliśmy przestrzeń do współpracy i działania w życiu kulturalnym społeczności lokalnej.

Uczniowie I LO i wychowankowie Kluczborskiego Ogniska Muzycznego, prowadzonego przez Stowarzyszenie Emaus, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne doskonalone podczas warsztatów z panią Dorotą Komarnicką i instruktorami: Grzegorzem Sulikowskim - perkusja, Łukaszem Fojtarem - gitara, Tomaszem Bartoszewskim i Marcinem Zawadzkim - instrumenty klawiszowe. Na koncercie finałowym usłyszeliśmy zespół wokalny w piosenkach gospel "Oh happy Day" i "Syiahama" w języku Zulu, wykonawców w utworach: "Radio" zespołu Rammstein, "When I Was Your Man" Bruno Marsa, "Byłam różą" Kaya, "Smells Like Teen Spirit" Nirvana, "Nie wiem, czym jest miłość" Monika Urlik, "Smooth Criminal" Michael Jackson. Na zakończenie koncertu wystąpił Small Band - zespół nie planowany w projekcie. Okazało się, że nasza młodzież jest wszechstronnie uzdolniona i stworzyliśmy mini zespół instrumentów dętych, który wykonał popularny hit lat 50-tych "Rock around the clock".

Uczestnicy projektu mieli też okazję odwiedzić studio nagraniowe Radia Opole i w ten sposób poznać podstawy inżynierii dźwięku i rejestracji ścieżek instrumentalno-wokalnych.

Realizacja projektu możliwa była dzięki funduszom Urzędu Marszałkowskiego WO i Muzeum Śląska Opolskiego.

Autorzy:
Dorota Komarnicka, Jarosław Paluch - koordynatorzy projektu
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS