"Czytajcie Bracia i Siostry, czytajcie"
 
   
 
 
Z taką dedykacją zwrócił się do uczniów naszej szkoły ksiądz Adam Boniecki - jeden z gości 4. Festiwalu Książki w Opolu, długoletni redaktor "Tygodnika Powszechnego". W czasie spotkania autorskiego ksiądz Boniecki dzielił się refleksjami z własnego życia i służby duchownej. Odpowiadał na pytania dotyczące celibatu, kapłaństwa kobiet, odpowiedzialności, także własnej, za działalność księży-pedofilów.

Zupełnie inna atmosfera towarzyszyła spotkaniu publiczności z Katarzyną Bondą i Remigiuszem Mrozem. Pisarze mówili o wzajemnych relacjach, losach bohaterów swoich książek, organizowaniu sobie warsztatu pracy. Dzielili się też swoimi fascynacjami literackimi ("Ucho igielne" Wiesława Myśliwskiego, "Niecierpliwość serca" Stefana Zweiga). Jeszcze inne było spotkanie z Beatą Pawlikowską. Tu pewien niedosyt, że tak mało było o Jej podróżach. Skoro był 4. Festiwal Książki, jest nadzieja, że będzie piąty. Warto pojechać. A póki co: "Czytajcie Bracia i Siostry, czytajcie", Młodzi odpowiadają akcją: "Jak nie czytam jak czytam!" Także po raz czwarty, pod patronatem czasopisma "Biblioteka w Szkole" odbyła się akcja pod tym hasłem. Niektórzy nauczyciele zgodzili się by w tym dniu kilkanaście minut trzeciej lekcji uczniowie mogli poświęcić na czytanie książek.

I jeszcze jedno wydarzenie czytelnicze. Zakończył się projekt realizowany przez uczniów klasy 3B gimnazjum zatytułowany: "Książki naszych nauczycieli". Uczniowie najpierw zbierali informacje a następnie przygotowywali ekspozycję najbardziej lubianych i najmniej lubianych przez nauczycieli.

Autor: Joanna Jacukiewicz
Fotografie wykonał obecny na festiwalu dyr. Mariusz Kaczmarski
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS