Pierwszy dzień wiosny
 
   
 
 
Pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy jak zwykle radośnie. Tym razem samorząd szkolny zorganizował gry i zabawy. Najzabawniejszy był King Kong - polegał na tym, że dwie osoby trzymały duży arkusz papieru. Miały zawiązane oczy. Osoba stojąca naprzeciwko też miała na oczach przepaskę, a w ręce trzymała mazak. Zadanie polegało na tym, żeby korzystając z sugestii koleżanek i kolegów z klasy tak poruszać papierem, żeby osoba trzymająca mazak napisała na kartonie autograf wybranej wcześniej przez klasę sławnej postaci. Duże emocje budziła również zabawa polegająca na tym, że grupa osób stojąca na rozłożonym na podłodze kocu musiała odwrócić go na drugą stronę, ale nikt nie mógł ani na moment postawić stopę poza kocem.

Zabawy integrują, wymagają współpracy, często kreatywnych rozwiązań. Kiedy ludzie się bawią, lepiej się uczą, lepiej poznają. Same korzyści!

Warto wspomnieć, że nie zapomnieliśmy o tym, że 21 marca był również Światowym Dniem Zespołu Downa obchodzonym z inicjatywy Stowarzyszenia Dawn Syndrome International. Celem obchodów jest budowanie w społeczeństwie świadomości, czym jest choroba, a także wrażliwości i tolerancji na potrzeby osób dotkniętych nią. Samorząd szkolny zorganizował konkurs na najlepsze skarpetki (oczywiście nie do pary).

Życzymy wszystkim pięknej wiosny!

Autorzy: Lidia Mucha i Katarzyna Rakoczy - opiekunki samorządu szkolnego
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS