3. edycja Maratonu Pisania Listów w naszej szkole za nami!
 
   
 
 
W organizację włączyło się ponad 850 miejsc w całym kraju. Dzięki temu napisaliśmy 1472 listy w naszej szkole! Tym samym pobiliśmy zeszłoroczne rekordy (747 w 2016 oraz 1130 listów w 2017 roku). Wcześniej sprzedawaliśmy ciasto, aby zdobyć pieniądze na wysyłkę tak dużej ilości listów. Zebraliśmy ponad 440 złotych. Resztę, której nie wykorzystamy na znaczki, wpłacimy na działalność Amnesty International w Polsce.

Co roku dzięki takim organizacjom jak Amnesty International na wolność wychodzi kilkanaście niewinnie skazanych osób. Doprowadziliśmy m.in. do uwolnienia Muhammada Bekzhanowa z Uzbekistanu, który był jednym z najdłużej więzionych dziennikarzy na świecie, wycofania zarzutów kryminalnych wobec rolniczki z Peru (bohaterka Maratonu 2016), czy też uwolnienia Alberta Woodfoxa, który spędził w więzieniu w USA ponad 40 lat. W bieżącym roku uwolniono też bohatera zeszłorocznego maratonu, autora posta na Facebooku, krytykującego działania rządu Czadu - Mahadine, wcześniej skazany na dożywocie.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w walkę o prawa człowieka przez trzy lata. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy inicjować maraton przez 3 lata uczęszczania do naszego Liceum. Zapraszamy na Maraton w przyszłym roku!

Autorzy:
Hanna Raj, Kacper Tobiś
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS