Współpraca I LO z Uniwersytetem Opolskim już trwa!
 
   
 
 
W dniu 19 listopada odbyło się pierwsze robocze spotkanie w murach Uniwersytetu Opolskiego z dyrekcją i kadrą nauczycielską Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku.

"Burza pomysłów", tak podsumował w Sali Plafonowej Uniwersytetu Opolskiego dyrektor szkoły mgr Mariusz Kaczmarski 4-godzinne spotkanie, w którym wzięli udział: mgr Bożena Kośmidek-Dzięgiel, nauczycielka chemii i podstaw przedsiębiorczości, mgr Elżbieta Sowa, nauczycielka geografii, mgr Joanna Piłat, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie oraz mgr Joanna Górecka nauczycielka języka angielskiego. Współpraca pomiędzy kluczborskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza a Uniwersytetem Opolskim będzie bardzo szeroka. (Planujemy, aby włączyć do współpracy wszystkie Wydziały naszej Alma Mater, zaznacza pracownik Centrum Partnerstwa Wschodniego mgr Ludmiła Kaszko, organizatorka spotkania).

Warsztaty historyczne i archeologiczne w Byczynie i Instytucie Historii, warsztaty artystyczne na Wydziale Sztuki, cykliczne spotkanie ze studentami Kliniki Prawa Wydziału Prawa i Administracji warsztaty dziennikarskie i współpraca z mediami UO (radiem studenckim i telewizją SETA), warsztaty dla nauczycieli i uczniów z coachingu filozoficznego, konkursy, olimpiady, konferencje, wspólne dni otwarte naszej Uczelni i Szkoły, wspólne zajęcia z Geograficznych Systemów Informacyjnych, fizyki, chemii, biologii i in. to tylko część wspólnych pomysłów.

W ramach współpracy studenci UO będą mieć możliwość uczestniczyć we wspólnych zajęciach, warsztatach, olimpiadach oraz praktykach na terenie I Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie "ogólniaka" i nasi studenci odbędą cykl spotkań integracyjnych w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego pod kierownictwem Pani Katarzyny Mazur-Kuleszy, gdzie poznają dużo ciekawostek z dziedziny muzealnictwa, paleontologii, archeologii, poznają historię  Uniwersytetu Opolskiego, największej wyższej uczelni na Opolszczyźnie, realizującej zadania naukowe, dydaktyczne i pełniącej ważną rolę kulturotwórczą.

Po spotkaniu goście Szkoły odwiedzili po raz pierwszy Muzeum UO. Ustalono, że spotkania robocze będą odbywać się raz na miesiąc z każdym Partnerem.

Porozumienia oraz Patronat Centrum Partnerstwa Wschodniego zostało podpisane 15.06.2018 r.w Kluczborku.

Autor: Ludmiła Kaszko
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS