100 postaci na 100 lat niepodległości
 
   
 
 
Projekt "100 POSTACI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI" jest częścią szkolnych obchodów Stulecia Niepodległości Polski. Jego celem było poznanie przez uczniów dokonań Polki/Polaka lub grupy Polaków. Wśród zaproponowanych postaci znalazły się osoby, które prawie nie pojawiają się na kartach podręczników. Czasem tam są, ale eksponuje się tylko jeden aspekt działalności pomijając najbardziej fascynujące elementy biografii.

Uczniowie losowali postać, na temat której mieli przygotować plakat i wystąpienie na forum klasy. Na załączonych zdjęciach można zobaczyć efekty pracy młodzieży. Piszącej te słowa najbardziej podobały się plakaty klasy 3C gimnazjum i klas licealnych: 1G, 1A, 2B. 3A i 3B. Ich autorzy najlepiej zrozumieli cel projektu - w skrótowy sposób zapoznać z najważniejszymi elementami biografii, wyróżnić ciekawostki, wzbogacić plakat o elementy graficzne związane z postacią.
Jeśli oceniać plakaty od strony plastycznej to uwagę zwracają prace klas 3A i 3D liceum. (Jest to oczywiście ocena subiektywna).

Wydaje się, że projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem, chociaż nie wszystkie klasy wzięły w nim udział. Dlatego już teraz zapowiadam kolejną edycję. Tym razem połączona zostanie z warsztatami dotyczącymi przygotowywania plakatu i konkursem na najlepszą pracę.

Z powodów technicznych nie można było zamieścić wszystkich zdjęć plakatów.

Autor:
Joanna Jacukiewicz
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS