Popatrz na mnie! Czyli plakat filmowy pod lupą
 
   
 
 
Pod takim tytułem odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów w Pracowni Filmoteki Szkolnej, które tym razem poprowadziła Wędrująca Filmoznawczyni dr Justyna Budzik z Uniwersytetu Śląskiego - adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, kinofilka i edukatorka filmowa. Przyjrzeliśmy się dokładnie wybranym plakatom filmowym, wspólnie zastanawialiśmy się, jakie funkcje spełnia plakat filmowy oraz czym powinien kierować się jego twórca, żeby zatrzymać uwagę odbiorcy. Nauczyliśmy się, jak nazwać i zanalizować poszczególne elementy plakatu.

Po warsztatach dla uczniów gościli w naszych progach nauczyciele z okolicznych szkół. Podczas spotkania z nimi omówiliśmy różne funkcje plakatów filmowych, zastanowiliśmy się, jak wpływają one na styl i środki wyrazu. Opracowaliśmy zestaw cech dobrego plakatu, który przyciąga wzrok oraz intryguje, poznaliśmy także najciekawsze zjawiska w historii i teraźniejszości polskich plakatów filmowych. Zapoznaliśmy się z podstawową terminologią przydatną w analizie plakatu.
Świetne spotkania!

Autor: Iwona Baldy
Zdjęcia: Julia Dajczak

Zajęcia zorganizowała Iwona Baldy jako Liderka Filmoteki Szkolnej w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS