Nowy projekt edukacyjny "Uczę się więc jestem"
 
   
 
 
Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia projektu "Uczę się więc jestem" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Powiat Kluczborski podjął odpowiednią uchwałę o zapewnieniu środków własnych, a podpisanie umowy o finansowaniu zaplanowane jest na październik.

Projekt powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli naszej szkoły, Krystyny Błażewskiej, Katarzyny Rakoczy i dyrektora Mariusza Kaczmarskiego. Szczególne podziękowania należą się  przedstawicielom instytucji samorządowych. Marszałek Andrzej Buła i przedstawiciel Zarządu Powiatu Jakub Goliński odpowiedzieli na potrzeby naszej szkoły i od początku wspierali merytorycznie nasze starania o sformułowanie wniosku aplikacyjnego. Nasz projekt jest dobrym przykładem konsolidacji sił i współpracy ww. osób i instytucji.

W projekcie zaplanowane zostały zajęcia  na uczelniach wyższych miasta Opola z zakresu nauk przyrodniczo-matematycznych, w tym w formie laboratoryjnej na wydziałach: chemii, fizyki i lekarskim, dodatkowe zajęcia w szkole dla uczniów szczególnie uzdolnionych chcących rozwijać się w obszarach wykraczających poza zakres podstawy programowej z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, kurs z podstaw programowania, kurs języka angielskiego technicznego, doposażenie pracowni informatycznej i przyrodniczo-matematycznej, wycieczki naukowe np. do elektrowni atomowej w Świerku, zajęcia z ekspertami Data Euro Park we Wrocławiu, w ramach poznawania nowych technologii cyfrowych, wyjazd do Szkoły Liderów - Euroweek oraz szkolenia dla w temacie  innowacja, nowatorstwo pedagogiczne i metody kreatywne w nauczaniu.

Mamy nadzieję, że projekt przyniesie wiele korzyści uczniom naszej szkoły poprzez zapewnienie lepszej jakości edukacji.

Autor: Mariusz Kaczmarski
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS