Kolejne sukcesy Pawła Cirki
 
   
 
 
W marcu informowaliśmy, że Paweł został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Nie był to jedyny jego matematyczny sukces w tym roku szkolnym. Miesiąc wcześniej Paweł zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej. Olimpiada zasadniczo adresowana jest do uczniów liceów i o randze jego sukcesu niech świadczy fakt, że w tym roku do udziału w etapie okręgowym zakwalifikowano jedynie 6 uczniów z Opolszczyzny.

W marcu Paweł wziął również udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Po dwóch miesiącach oczekiwania na wyniki okazało się, że uzyskał w nim tytuł laureata w kategorii Junior (jako jedyny uczestnik z woj. opolskiego).

Kolejnym jego sukcesem jest udział (w miniony weekend) w finale XV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Zawody organizowane są przez Politechnikę Wrocławską i (jak sugeruje ich nazwa) polegają na rozwiązywaniu łamigłówek i zadań logicznych. Konkurs jest trzy etapowy - eliminacje, półfinał i finał. W tym roku do finału zakwalifikowano 55 gimnazjalistów z całej Polski, wśród których Paweł zajął 15 miejsce.

Gratulujemy mu osiągniętych sukcesów.

Paweł kończy w tym roku naukę w gimnazjum, ale od nowego roku szkolnego będzie uczniem I LO i liczymy na to, że również w kolejnych latach będzie rozsławiał imię naszej szkoły.

Autor: Piotr Pawlikowski
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS