Od nienawiści po miłość
 
   
 
 
Na ostatnim czwartkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego obejrzeliśmy dramat Tonyego Kaye "Wiezień nienawiści", który swoją premierę miał w 1998 roku. Zobaczyliśmy w nim obsadzonych w głównych rolach Edwarda Nortona i Edwarda Furlonga, grających dwóch braci. Niezwykle poruszającą i nadającą charakter filmowi muzykę stworzyła Anna Dudley, autorka muzyki m.in. do serialu "Poldark - Wichry losu".

Film porusza bardzo aktualny temat rasizmu. W niezwykle poruszający i niejednokrotnie przerażający sposób przedstawione zostały w nim porachunki gangów białych i czarnych, walka o terytorium. Film zbudowany jest na zasadzie retrospekcji - wszystko z przeszłości pokazane zostało w czarno-białych barwach. Świetna gra aktorska oraz genialny scenariusz, sprawiły, że oglądający przeżywa wszystko razem z głównymi bohaterami.

"Więzień nienawiści" dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, niezwykle mnie wzruszył, ale również uświadomił, jakie realia panują na świecie. Sprawił, że o wiele szerzej zaczęłam patrzeć na pojęcie tolerancji.

Jest to niezwykle emocjonujący film, godny polecenia. Myślę, że jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich dojrzałych widzów.

Autor: Iga Janczura

Źródło fotosów:
mojafilmoteka.blox.pl/2009/06/Wiezien-nienawisci-American-History-X-1998.html
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

46-200 Kluczbork, ul. Mickiewicza 10
tel./fax: 77 418 12 70, tel. 77 418 12 31
e-mail: sekretariat@zsokluczbork.pl
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS